• İzmit ve Yalova Şube Randevuları için Arayın      0 536 577 4342
  •   
  • Randevu Alın

Doğru ve Etkili Ebeveynlik nasıl yapabilirim?

Çocuğunuzun sorunlarını anlamak için onu iyi tanımanız ve gözlemlemeniz gerekir. Çocuklar her gelişim döneminde fiziksel, sosyal ve psikolojik olarak farklı beceriler edinirler. Bazen bu dönemlerde eksik kalan ya da yanlış giden durumlar olabilir. Bu farklılıkları gördüğünüz andan itibaren bir uzmana danışabilirsiniz. Aile içindeki iletişim çocuğun gelişimi açısından çok önemlidir. Bu yüzden ailede yaşanan olumsuzluklar ya da boşanmış veya boşanacak olan ebeveynlerin bu süreçleri çocuğuna psikolojik olarak zarar vermeden atlatması için psikoloğa başvurmaları çocuk açısından kurtarıcı olacaktır.

En çok karşılaştığımız ise, ebeveyn tutumlarındaki bilinmeden yapılan hataların ya da anne ve babanın tutarsız durumlarının çocuğun dünyasında bıraktığı yaralardır yine bu kaotik durumları çözmeniz ve etkili ebeveynliği öğrenmeniz için bizlere ulaşmanız faydalı olacaktır.
Aile içinde yaşanan iletişim ve diğer sorunlar başladığı andan itibaren danışmanlık almanız gerekir. Sorunlarınızın profosyonel bir ortamda evlilik ve çift terapistiyle birlikte çözümlenmesi daha kötü olmaması ve ilerleyen zamanlardaki durumlar için oldukça önemlidir. Eşler arasındaki iletişim sorunları, kavgalar, uyum sıkıntıları, kişilik çatışmaları, tahammülsüzlük, öfke, şiddet, cinsel soğukluk, vajinismus, erken boşalma, sertleşme sorunları, isteksizlik, aldatma, güven sorunları, kaynana-gelin sorunları, aile çatışmaları gibi birçok durumda terapi alınabilir. Ayrıca evlilik öncesi danışmanlık ile, evlenmeden önce partnerinizle karakter uyumunuz için ya da olan sorunlarınızın evliliğe taşınmaması için Evlilik Öncesi danışmanlık ile sıkıntılarınızı çözebilirsiniz.
Pandemi sürecinde uzaktan online psikolojik danışmanlık desteği vermekteyiz. Yüzyüze görüşmek en sağlıklı yöntem ancak içinde bulunduğumuz şartlarda online psikolog hizmeti ile danışanların sorunlarına çözüm bulmaktayız.
Psikologlar ilaç yazmaz. Psikiyatristler ilaç yazar. İlaç kullanan kişiler tedavilerinin daha verimli olması ve desteklenmesi için psikoterapi uygulayabilen psikologlar ile psikoterapi çalışmalarını yürütürler.
Her bireyin kendini zaman zaman kaygılı,mutsuz,stresli,depresif bir durumda bulabilir ve sorunlarını çözemeyecek kadar çaresiz ya da nasıl çözeceğini bilemeyecek kadar kısır döngüde hissedebilir. Böyle durumlarda yardım aramak ve profesyonel destek almak herkesin en doğal ihtiyacıdır. Destek aramak kişinin hasta olduğunu göstermez( deliler psikoloğa gitmez ), eskiden kalma bu inanışlar artık doğru olanları öğrendikçe insanlarımızı bilinçlendiriyor.

Sıkıntılarının farkında olmak ve ve çözüm aramak sizin NORMAL biri olduğunuzu gösterir. Kendi ruhunu ve yaralarını iyileştirmek için adım atmak, sağlıklı olmanın göstergesidir.
Herkesin kendini mutsuz ve kötü hissettiği dönemler olur. Fakat içinde bulunduğunuz olumsuz durumun, zihninizi fazlaca meşgul ettiğini, hayat kalitenizi düşürdüğünü, iş veriminizi azalttığını, sosyal çevre ve özel ilişkilerinizi bozmaya başladığını düşünüyor ve bu durumlarla ve stresle baş etme becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız Karamürsel, Yalova ve İzmit şubelerimizden birine başvurabilirsiniz.
Görüşmelere ne kadar devam edeceğimiz yardım almak istediğiniz konuya göre değişir  ve psikoloğunuz ile sizin karar vereceğiniz bir durumdur. Görüşmeler 1-2 seansta sonlandırılabileceği gibi 1-2 ay ya da yıl da planlanabilir. Süre sizin ihtiyacınıza bağlı olarak değişebilir.